Mateřská školka U koníka Chýně je soukromé předškolní zařízení se vzdělávacím programem pro děti ve věku od dvou do šesti až sedmi let. Naší hlavní cílovou skupinou jsou děti od tří let, ale pokud Vaše dítě zvládne pobyt bez Vás již dříve, rádi jej přivítáme.
Sídlíme v Chýni, v přízemí rodinné vily se zahradou na ulici Hlavní č.151. Dětem jsou k dispozici 4 propojené místnosti, kde se hraje, pracuje, vyrábí, maluje, cvičí, zpívá, tancuje, stoluje a odpočívá. Sociální zařízení je přizpůsobeno určené věkové skupině dětí. Další – pátou místností je přípravna a výdejna jídla. Součástí školky je zahrádka, kde budou postupně doplněny herní prvky (viz. fotogalerie).

Od 1.9.2016 jsme registrováni v rejstříku škol MŠMT.

Zajišťujeme pro děti půldenní a celodenní program. Vycházíme z Rámcového školního programu pro mateřské školy a uplatňujeme poznatky a postupy Montessori pedagogiky.

Naším cílem je podporovat ve vašich dětech přirozenou touhu učit se a poskytovat vlídné, útulné prostředí pro jejich vzdělávání. Rozvíjet dítě tempem, které odpovídá jeho schopnostem, pěstovat v něm láskyplný vztah k rodině i kamarádům a naučit jej vnímat odlišnosti každého jednotlivce. Nabízíme rodinné prostředí, v němž se vaše dítě naučí starat nejen o své vlastní potřeby, ale zároveň získá povědomí o zodpovědnosti a aktivitách, které přispívají k fungování společenství jako celku.
Dospělí a postupně i děti dodržují pravidlo „Respektuj a budeš respektován“.

Pro učitele je důležité vést dítě, aniž by ono samo příliš pocítilo jeho přítomnost, tak aby mu poskytl potřebnou pomoc, ale nikdy nestál v cestě mezi dítětem a jeho zkušeností.
M. Montessori