Jako soukromé zařízení zdravého životního stylu klademe velký důraz na zajištění pestré vyvážené stravy a dodržování spotřebního koše. Pravidelná každodenní strava se skládá z dopolední svačiny, oběda a odpolední svačiny.

Obědy dovážíme z firmy INITA, zařízení školního stravování s.r.o. Litovická 476, 253 01 Hostivice, kde je pro nás dodržován spotřební koš a kritické body HCCP.

Svačiny si připravujeme sami. Ovoce a zeleninu mají děti k dispozici po celý den. V letních měsících zařazujeme do jídelníčku i ovoce a zeleninu, kterou si děti sami vypěstují na zahrádce – ředkvičky, mrkev, hrášek, rajčata, salát, špenát, brokolice, paprika, okurka, rybíz, maliny, ostružiny, jahody, borůvky, třešně, jablka, švestky, vinná réva a další (bez chemických hnojiv a postřiků).

Dbáme na dodržování pravidelného pitného režimu. Dětem je v průběhu celého dne k dispozici přírodní pramenitá voda pokojové teploty, vitamínové nápoje, ovocné čaje a džusy.

Jedna z paní učitelek při své původní profesi zdravotní sestry se často přesvědčila, jak náročná může být léčba mnoha chorob, a že by bývalo stačilo včas změnit své stravovací zvyklosti – a dotyčný člověk by byl ušetřen mnoha trápení, bolestí, starostí a doživotních následků své nedbalé životosprávy. Nikdy není pozdě na změnu k lepšímu, ale mnohem jednodušší je naučit se správně stravovat a pohybovat již odmalička, a celý svůj život prožívat mnohem radostněji.

Milí rodiče, věříme, že i díky Vašemu zájmu o správný jídelní lístek doma i ve školce, si děti oblíbí také v některých případech dosud neznámé potraviny a budeme všichni moci společně sledovat, jak zdravě Vaše děti prospívají a rostou.

Stravné se hradí převodem nebo hotově neprodleně po obdržení vyúčtování, (číslo bankovního účtu školky je uvedené v sekci „kontakt“).

Odhlášení stravy je možno provést nejpozději den před absencí do 17:00 hodin na telefonním čísle +420 734 278 876 nebo e-mailem na adresu skolkaukonika@gmail.cz, případně osobně.

Neodhlášená strava je účtována v plné výši a je možné si oběd vyzvednout ve školce do vlastních nádob.